Osmaniye Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Prof. Dr. Eraslan: “Çocukların bir gün okuldan ayrılmaları geleceklerinden çalınan bir yıldır”

SODİGEM MÜDÜRÜ PROF.DR. ERASLAN “ÇOCUKLARIN BİR GÜN OKULDAN AYRILMALARI GELECEKLERİNDEN ÇALINAN BİR YILDIR.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Prof. Dr. Eraslan: “Çocukların bir gün okuldan ayrılmaları geleceklerinden çalınan bir yıldır”
132 views
05 Ekim 2021 - 13:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Sosyal Medya ve Dijital Güvenlik Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SODİGEM) Müdürü Prof. Dr. Levent Eraslan, “Çocukların bir gün okuldan ayrılmaları geleceklerinden çalınan bir yıldır” dedi.

Prof. Dr. Eraslan, Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde okulların neden açık tutulması gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulundu. Pandemi sürecinde Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in okulları açık tutma gayretini desteklediklerini belirten Prof. Dr. Eraslan, “Bir buçuk yıldır pandemik bir süreç yaşıyoruz. Bu süreçte okullarımız eylül ayına kadar kapalıydı. Ancak baktığımızda şu anda geçen yıldan daha fazla pandemik vaka olmasına rağmen biz okulları açık tutma iradesi gösteriyoruz. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer Bey’in çok önemli bir iradesi var. Bu durumu milli güvenlik meselesi olarak özetliyor ve bende bunu destekliyorum. Çocukların bir gün okuldan ayrılmaları geleceklerinden çalınan bir yıldır. Öğrenme eksiklikleri öğrenme yoksulluklarına ve her ikisi de öğrenme kayıplarına yol açmakta. Ve bizim böyle bir şansımız yok” diye konuştu.

Yapılan bütün çalışmalarda Avrupa Birliğinin çalışmalarında öğrenme eksikliklerinin giderilmesinin 1 yıla 3 yıl gibi bir formülle ortaya konduğunu ifade eden Prof. Dr. Eraslan, şunları kaydetti:

“Bu yüzden okulların açık tutulması için herkesin üzerine düşen görevleri yapması gerekmektedir. Bu sürecin çeşitli ayakları var. Bunların en önemlisi aileler. Aileler çocuklarına davranışları ile örnek olmalı maske mesafe temizlik gibi herkesin dilinde tekerleme olmuş bu tedbirler silsilesinin ciddi uygulanması gerekmektedir. Çocuklar okula gelirken serviste, maskeye ve mesafeye dikkat etmelidir. Maske bu süreçte en önemli koruyucudur. Yine bu süreçte okul müdürlerinin önemi büyük. Bir okul müdürü pandemik okul yönetimi ilkelerini kullanırsa vakalar azalmakta. Milli Eğitim Bakanımızın okulları açık tutma iradesini destekliyoruz.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.