Osmaniye Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Osmaniye’de birinci doz aşılama tamamlandı

OSMANİYE’DE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA UYGULANAN BİRİNCİ DOZ KORONA VİRÜS AŞISI TAMAMLANIRKEN, İKİNCİ EVRE OLAN 85 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA UYGULANMAYA BAŞLANDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Osmaniye’de birinci doz aşılama tamamlandı
143 views
24 Ocak 2021 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Osmaniye’de sağlık çalışanlarına uygulanan birinci doz korona virüs aşısı tamamlanırken, ikinci evre olan 85 yaş üstü vatandaşlara uygulanmaya başlandı.

Osmaniye İl Sağlık Müdürlüğü tarafından özel ve resmi sağlık kuruluşlarında görev yapan, gönüllü sağlık personellerine uygulanan ilk doz aşılama tamamlandı. Aşı uygulamasının ikinci evresi olan 85 yaş ve üzeri vatandaşlara uygulanmaya başlanan korona virüs aşılarını sağlık personelleri evleri ziyaret ederek uyguluyor.

Aşılamanın ikinci evresinin başladığını ifade eden Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, “İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilimizdeki özel ve resmi sağlık kuruluşlarındaki gönüllü tüm sağlık personeline korona virüs aşısının 1. doz uygulaması tamamlandı. Aşılama çalışmalarının 2. evresi olan 85 yaş ve üzeri aşılamalarımız da başladı. Huzurevi ve koruma evleri ile bu vatandaşlarımızın bakımından sorumlu kişilerin aşılanması yapılıyor. 90 yaş ve üzeri vatandaşlarımızdan sağlık kuruluşuna gelemeyecek durumda olanları sağlık ekiplerimiz evlerinde ziyaret ederek aşıları yapılmaktadır” dedi.

85 yaş üstü vatandaşların MHRS üzerinden aşı olmaları için randevu oluşturmalarının önemine değinen Öznavruz, “85 yaş üstü aşı yaptırmak isteyen vatandaşlarımız randevu işlemi için MHRS uygulamasına yönlendirilerek randevusunu oluşturmalıdır. Randevusunu oluşturan 85 yaş üstü vatandaşlarımız E-nabız ve MHRS sisteminden hangi sağlık kuruluşumuza yönlendiriliyor ise oraya giderek aşılarını yaptırabilirler. 85 yaş üstü aşı yaptırmak isteyen vatandaşlarımız MHRS sisteminden devlet hastaneleri, özel hastaneler, toplum sağlığı merkezleri, aile sağlığı merkezleri veya ilçe sağlık müdürlüğü gibi ilgili birimlerden birini seçerek aşılarını yaptırabilirler. 85 yaş ve üzerinde bir an önce aşı yaptırmak isteyen vatandaşlarımız randevularını bir an önce oluşturmaları toplum sağlığı açısından önem arz etmektedir. Sağlık Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda korona virüs aşılamasında öncelik sırasına göre tüm vatandaşlarımızın aşılanmasını sağlayarak, maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine ilimizde uygulamaya devam ettiğimizde bu hastalıktan kurtulacak gücümüz olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.