Osmaniye Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DSİ şehirleri su ile birbirine bağlıyor

OSMANİYE’DE ÇALIŞMALARI DEVAM EDEN “AS0-BSO İSALE KANALLARI YÜKSELTİLMESİ” ÇALIŞMASI TAŞKIN VE BOĞULMA VAKALARINI ÖNLEYECEK. PROJEYLE ADANA’DAKİ TARIM ARAZİLERİNE DE SULAMA SUYU SAĞLANACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DSİ şehirleri su ile birbirine bağlıyor
207 views
18 Ocak 2021 - 9:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Osmaniye’de çalışmaları devam eden “AS0-BSO İsale Kanalları Yükseltilmesi” çalışması taşkın ve boğulma vakalarını önleyecek. Projeyle Adana’daki tarım arazilerine de sulama suyu sağlanacak.

DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, yaptığı açıklamada, Osmaniye’de yapımı devam eden “AS0-BS0 İsale Kanalları Yükseltilmesi” işinde 36 bin 71 metrelik kısımda kanal yükseltme, 7 bin 585 metrelik kısmında ise korkuluk demontaj ve montaj çalışması yapıldığını, çalışmaların devam ettiğini belirtti. Yıldız, bu proje ile 78 bin 260 dekar sahayı sulayacak olan “Adana Misis 2. Merhale Cazibe Sulaması” işinin su ihtiyacının karşılanmasına katkı sağlanacağını kaydetti.

Projenin ayrıntılarına da dikkat çeken Yıldız, şunları kaydetti:

“Adana’da hayata geçirdiğimiz ve 2020 yılında hizmete almış olduğumuz “Misis 2. Merhale Cazibe Sulaması” ile 8 köydeki 78 bin 260 dekar zirai arazinin sulanması sağlanmıştır. Şimdi bu sulama projesine daha fazla su sağlayabilmek için Osmaniye’de inşaat çalışmalarını devam ettirdiğimiz bir projemizin daha sonuna yaklaştık. AS0 – BSO İsale Kanalları Yükseltilmesi işimiz çalışmaların daha hızlı ilerleyebilmesi adına iki kısımda aynı anda ilerlemiştir. Bu kapsamda, “AS0-BS0 İsale Kanalları Yükseltilmesi İşi” nin fiziki gerçekleşmesi yüzde 99 seviyelerinde olup 2021 yılı başında bitirilmesi hedeflenmektedir. AS0-BS0 İsale Kanalları Yükseltilmesi 2. Kısım işi ise yüzde 61 seviyelerinde olup çalışmalar tüm hızıyla devam etmektedir. Bu kanalların yükseltilmesiyle aynı zamanda Osmaniye’de taşkın riski azaltılmakta ve korkuluk sistemi ile özellikle yaz aylarında yörede sıkça meydana gelen boğulma vakalarının da önüne geçilmesi hedeflenmektedir.”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.