Osmaniye Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Devlet Bahçeli‘ye ahde vefa

TÜRKİSTAN EDEBİYAT VE SANAT DERNEĞİNİN DESTEKLERİYLE SANATÇI HANİFİ GÖKHAN YAZICIOĞLU TARAFINDAN KALEME ALINAN VE OSMANİYE’NİN ÂŞIKLIK KÜLTÜRÜNE UYGUN OLARAK BESTELENEN “BABA OCAĞI” KLİBİNİN ÇEKİMLERİ İÇİN HAZIRLIK AŞAMASI BAŞLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Devlet Bahçeli‘ye ahde vefa
210 views
30 Mart 2021 - 9:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ahde vefa olarak memleketi Osmaniye’de “Baba Ocağı” adlı klip hazırlanıyor.

Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneğinin destekleriyle Sanatçı Hanifi Gökhan Yazıcıoğlu tarafından kaleme alınan ve Osmaniye’nin âşıklık kültürüne uygun olarak bestelenen “Baba Ocağı” klibinin çekimleri için hazırlık aşaması başladı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ahde vefa olarak çekilecek olan klipte, Bahçeli’nin Osmaniyeli olduğu ve Hasanbeyli ilçesinde doğduğu şiirsel ve biyografi olarak anlatıldı. Kliple ilgili bilgiler veren Türkistan Edebiyat ve Sanat Derneği Başkanı Ferhat Er, “Güftesi ve bestesi Hanifi Gökhan Yazıcıoğlu’na ait olan ’Baba Ocağı’ isimli beste Osmaniye’nin aşıklık kültürüne uygun olarak bestelendi. Bu eser Osmaniye’nin yetiştirdiği önemli siyaset adamlarından MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’ye bir ahde vefa örneğidir. Eserin tamamlanmasının ardından, Genel Başkan Bahçeli’yi Ankara’da ziyaret ederek eseri kendisine hediye edeceğiz” diye konuştu.

Eserin sözü ve bestesini hazırlayan sanatçı Yazıcıoğlu ise, “Hazırlamış olduğum beste gönlümden geldi. Bu besteyle, Devlet beyin Osmaniyeli olduğunu Hasanbeyli ilçesinde doğduğunu anlatarak şiirsel bir biyografi hazırladık. Destek veren ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.