Osmaniye Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

’Çok yüksek riskli’ Osmaniye’de vaka sayısı artıyor

ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE DENETİMLERE KATILAN VALİ ERDİNÇ YILMAZ, VAKA SAYILARINDAKİ ARTIŞIN GENELLİKLE EV VE TAZİYE ZİYARETLERİNDEN KAYNAKLANDIĞINI SÖYLEDİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
’Çok yüksek riskli’ Osmaniye’de vaka sayısı artıyor
202 views
17 Mart 2021 - 9:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığınca açıklanan korona virüs haritasında kırmızı renkle ‘Çok yüksek riskli’ iller arasında gösterilen Osmaniye’de son hafta açıklanan istatiksel verilere göre 100 binde 24,98 oranında vaka artışı yaşandı. ‘Dinamik Denetim Modeli’ kapsamında Alışveriş Merkezi’nde denetimlere katılan Vali Erdinç Yılmaz, vaka sayılarındaki atışın genellikle ev ve taziye ziyaretlerinden kaynaklandığını söyledi.

Kırmızı renkle ‘Çok yüksek riskli’ iller arasında korona virüs haritasında yerini alan Osmaniye’de, Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık vaka sayılarında artışlar devam ediyor. 27 Şubat 5 Mart tarihleri arasında 100 binde 173,91 oranla açıklanan vaka sayılarında 100 binde 24,98 oranında artış yaşanırken son hafta vaka sayıları ise 100 binde 198,89 olarak açıklandı. İçişleri Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ‘Dinamik Denetim Modeli’ kapsamında İl Sağlık Müdürü Dr. Hasan Öznavruz ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Guddusi Arık ile birlikte Alışveriş Merkezi’nde denetimlere katılan Vali Erdinç Yılmaz, vaka sayılarındaki artışın genellikle ev ve taziye ziyaretlerinden kaynaklandığını söyledi.

Osmaniye’de vaka artışlarının genellikle ziyaretlerden arttığını ifade eden Vali Erdinç Yılmaz, “Biliyoruz ki korona virüs tablosunda Osmaniye olarak durumumuz iyi değil. Çok yüksek riskli iller arasındayız. Son açıklanan tabloda da durumumuz devam etmektedir. Osmaniyeli hemşerilerimle hep birlikte dur diyelim. Artık mücadeleyi çok daha etki sürdürmemiz gerekiyor. Kurallara çok sıkı uymamız gerekiyor. Evlerde toplanmaları, ziyaretleri mutlaka ertelememiz gerekiyor. Taziye ziyaretlerini ertelememiz gerekiyor. Eğer el birliği içerisinde mücadeleye katılırsak hep beraber inanarak mücadele edersek kısa sürede çok iyi sonuçlar alacağımıza yürekten inanıyorum. Yeter ki tedbirlere uyalım yeter ki kurallara uyalım Osmaniyemizi çok riskli iller arasından çıkartalım” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.