Osmaniye Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

AOSB’den Öğretim Üyesi Müslüm Demir’e ikincilik ödülü

AOSB’DEN ÖĞRETİM ÜYESİ MÜSLÜM DEMİR’E İKİNCİLİK ÖDÜLÜ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
AOSB’den Öğretim Üyesi Müslüm Demir’e ikincilik ödülü
182 views
27 Haziran 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Müslüm Demir, “Biyokütleden Süperkapasitör Tasarım ve Üretimi” başlıklı bilimsel çalışması ile Adana Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) tarafından ikincilik ödülüne layık görüldü.

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Sanayi AR-GE ve İnovasyon” proje yarışması Türkiye genelinden meslek yüksekokulu, lisans, yüksek lisans, lisansüstü ve akademisyen kategorilerinde toplam 165 başvuru alınarak gerçekleştirildi. Uzman akademisyen ve firma yetkilileri tarafından kör hakem etik kurallarına göre yapılan proje değerlendirilmesi sonucu kazananlara ödülleri AOSB Müdürlüğünde verildi. Yarışmada Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Dr. Öğretim Üyesi Müslüm Demir “Biyokütleden Süperkapasitör Tasarım ve Üretimi” başlıklı bilimsel çalışması ile akademisyen kategorisi tematik alanda başarılı bulunarak ikincilik ödülüne layık görüldü. Demir’e ödülü AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sütçü tarafından verildi.

İkincilik ödülüne layık görülen Müslüm Demir, “Projede süperkapasitör elektrot aktif malzemesi olarak ucuz, yenilenebilir ve kolay ulaşılabilir biyokütle üretim ve tasarımı OKÜ’de gerçekleştirilen gözenekli karbon ve farklı enerji/güç yoğunluğuna sahip süperkapasitörlerin üretimi yapılması özellikle enerji depolama teknolojisinde önemli yer etmektedir. Ayrıca, üretilecek süperkapasitör yerli ve milli elektrikli aracımız olan TOGG içinde önemli yer tutmaktadır” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.